MEN'S
| Weight | 9.44 grams |
| Ring Fit | Standard |
| Approx. Finger Size | 10 |
| Approx. Shoulder Dimensions (W x H) | 7.93 x 3.77 mm |
| Approx. Shank Base Width | 2.7 mm |
| Approx. Shank Base Thickness | 1.5 mm |
| Approx. Top Dimensions | 9.21 x 7.09 mm |
| Approx. Top Height | 3.51 mm |
| Surface Finish | Bead Blast/Polished |
| Plating Type | N/A |
| Weight Description | Standard Weight |