MEN'S
| Weight | 13.06 grams |
| Approx. Finger Size | 10 |
| Ring Back Design | Open Back |
| Approx. Shank Base Width | 4.1 mm |
| Approx. Shank Base Thickness | 2 mm |
| Approx. Top Dimensions | 10.8 x 8.8 mm |
| Approx. Top Height | 2.3 mm |
| Surface Finish | Satin/Polished |
| Plating Type | N/A |