MEN'S
| Weight | 3.55 grams |
| Collection | Null |
| Solidity | Solid |
| Sold By | Pair |
| Surface Finish | Polished |
| Plating Type | N/A |
| Primary Stone Size | 1.1 mm |
| Diamond CTW | 0.01 CTW |
| Prong Count | 4-prong |
| Primary Prong Style | Standard Prong |
| Approx. Length | 7 mm |
| Approx. Width | 5 mm |
| Approx. Height | 1.94 mm |
| Earring Dimensions | 7x5 mm |
| Post Thickness | .03 In |
| Post Length | .37 In |