MEN'S
| Weight | 1.43 grams |
| Collection | Null |
| Solidity | Solid |
| Sold By | Pair |
| Weight Description | Standard Weight |
| Surface Finish | Polished |
| Plating Type | N/A |
| Primary Stone Size | 1.7 mm |
| Primary Stone Carat Weight | 0.025 CT |
| Diamond CTW | 0.025 CT |
| Prong Count | 4-prong |
| Primary Prong Style | Standard Prong |
| Approx. Length | 10 mm |
| Approx. Width | 6 mm |
| Earring Dimensions | 10x6 mm |
| Post Thickness | .03 In |
| Post Length | .37 In |