Valentine's Day
| Weight | 2.3 grams |
| Solidity | Solid |
| Bracelet Type | Link |
| Bracelet Closure Type | Spring Ring |
| Prong Count | N/A |
| Primary Prong Style | Standard Prong |
| Primary Stone Type | Natural Diamond |
| Primary Stone Size | 1.2 mm |
| Diamond CTW | 1/3 CTW |
| Diamond Clarity | I1 |
| Diamond Color | G-H |
| Secondary Stone Type | Natural Diamond |
| Surface Finish | Polished |
| Plating Type | N/A |
| Bracelet/Anklet Size | 7 In |
| Bracelet Trim Length | 9.1 mm |
| Bracelet Trim Width | 8.3 mm |
| Chain/Bracelet Width | 9.1 mm |
| Quantity | Stone | Size |
|---|---|---|
| 37 | 0.008 Ct -- 1.20 MM I1 G-H Round Diamond Natural | 1.20 mm |